Turist din Bacău accidentat la Izvorul Muntelui!

Salvamontiștii nemțeni au intervenit pentru acordarea primului ajutor și transportul unui ciclist accidentat în zona Izvorul Muntelui. 

Victima a suferit un accident în timp ce cobora în zona Pârâul Mare -Sașca din Masivul Ceahlău soldat cu un traumatism grav a centurii scapulare (fracturi ale claviculei și a bratului) TCC (traumatism cranio-cerebral) acut închis cu pierderea cunoștinței, numeroase contuzii și escoriații la nivelul toracelui a brațelor și în zona bazinului.

Salvamont Neamț

”Salvamont Neamț a finalizat cu succes acțiunea de salvare. Ciclistul de 26 de ani din Bacău a fost preluat de EPA SMURD de la Baza Salvamont Durău. 

Pentru salvarea tânărului din Bacău salvamontiștii au intervenit cu două autospeciale de teren variat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: