Accident la Oglinzi! Un șofer beat s-a izbit cu mașina într-un pod

La data de 6 iulie a.c., în jurul orei 22.30, polițiștii rutieri din cadrul Poliției orașului Târgu-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier, în localitatea Oglinzi.

Din primele cercetări efectuate a reieșit că, în timp ce un bărbat, de 47 de ani, din Răucești, conducea un autoturism pe strada Susului, ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și intrând în coliziune cu un podeț.

În urma evenimentului rutier, a rezultat rănirea conducătorului auto.

Acesta a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul indicând o concentrație de 1,64 mg/l alcool pur în aerul expirat, refuzând recoltarea probelor biologice.

În cauză, polițiștii continuă cercetările, sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și refuzul sau sustragerea de la recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor în care a avut loc evenimentul rutier.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: