Primarul Carabelea are încă un consilier personal

Primarul Andrei Carabelea a anunțat astăzi că va avea încă un consilier personal la primărie.

Este vorba de Sorin Potolea, fost director la Raiffeisen Bank.

Conform stiri-neamt.ro, Sorin Potolea a lucrat o perioadă ca Șef serviciu contabilitate la filiala Bancorex Piatra Neamț, ocupându-se de gestionarea patrimoniului, de unități subordonate și a fost membru al comitetului de credite.

Când Marinel Burduja (tatăl lui Sebastian Burduja, bun prieten al primarului Andrei Carabelea) a ocupat poziția de vicepreședinte al Raiffeisen Bank România, Sorin Potolea a fost director al Băncii Raiffeisen, sucursala Neamț.

Andrei Carabelea:

“Începând de astăzi îl voi avea în echipa de consilieri personali pe Sorin Potolea, un profesionist care de mai bine de 30 ani cunoaște economia locală, coordonând bănci private din poziția de director. A răspuns provocării mele și a venit alături, pentru că în acest moment al carierei sale consideră că cel mai bun lucru pe care-l poate face este să aducă o contribuție la dezvoltarea oraşului.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: