Atenţie la muniţia neexplodată!

Joi, 15.11.2018, la ora 10:45, Dispeceratul Integrat ISU – Ambulanță al județului Neamț a fost anunțat, prin Sistemul național unic pentru apeluri de urgență „112”, despre găsirea unor elemente de muniție în pădurea din localitatea Nemțișor, comuna Vânători-Neamț.

Elementele de muniție au fost descoperite de echipa pirotehnică a inspectoratului în timpul unei activități de pregătire de specialitate efectuată în teren, fiind verificată zona cu detectorul de metale VMX 2 pe o suprafaţă de 1500 m2. 

 

În urma activității s-au  descoperit: 3 lovituri de aruncător cal. 50 mm și 1 grenadă de mână antitanc.

În cazul în care aţi găsit elemente de muniţie neexplodată anunţaţi imediat evenimentul, telefonând la 112 – numărul unic pentru apeluri de urgenţă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

%d blogeri au apreciat: